Posted on: 30 grudnia 2017 Posted by: Filip Comments: 0

Inspiracją do powstania brytyjskiego muzeum nauki i techniki, czyli słynnego, londyńskiego Science Museum, była zorganizowana w roku 1851 światowa wystawa o między narodowym charakterze, przedstawiająca eksponaty oraz nowinki techniczne ze świata przemysłu, górnictwa i rolnictwa, z których znaczna część pochodziła z terenu Wysp Brytyjskich. Kiedy spostrzeżono, jak wielkim zainteresowaniem cieszyła się wystawa, postanowiono stworzyć miejsce, gdzie takie eksponaty mogłyby być stale wystawiane.

W rezultacie, przy ulicy Exhibition Road w Londynie powstało Science Museum. W jego zbiorach znaleźć można między innymi wynalazki Jamesa Watta (maszyny parowe) i Johna Bairda (pierwsze odbiorniki telewizyjne).

Science Museum prowadzi także działalność oświatową: organizuje odczyty, przygotowuje różne publikacje, itd. Na terenie muzeum znajduje się także specjalny dział, zwany Children Gallery, przeznaczony dla dzieci, gdzie najmłodsi mogą zdobywać wiedzę, o otaczającym ich świecie poprzez zabawę i eksperymentowanie.