Posted on: 8 lipca 2018 Posted by: Filip Comments: 0
Przedwzmacniacz AV Yamaha Aventage CX-A5100

We współczesnych czasach bycie kreatywnym i pomysłowym jest bardzo mile widziane. Jednocześnie sceptycy często twierdzą, że przy obecnym poziomie technologii wszystko, co było możliwe do wynalezienia, już zostało wynalezione.

Za możliwe uznają jedynie udoskonalanie tego, co powstało dotychczas. Kiedy spojrzymy na to w ten sposób, warto zastanowić się, co dziś można uznawać za wynalazek.

Sprawy z pewnością nie ułatwia fakt, że w polskim prawie brakuje konkretnej definicji tego pojęcia. Zdefiniowane zostały zaledwie kryteria, które pozwalają na opatentowanie danego odkrycia.

Znajdziemy wśród nich to, że musi być całkowicie nowe i stanowić swoistą innowację, która nie wynika w logiczny sposób ze stanu techniki. Ważne jest także to, że muszą nadawać się do stosowania przemysłowego.

Jako ciekawostkę można zauważyć, że wynalazki mogą być związane z całkowicie dowolną dziedziną. Wynalazek każdorazowo powinien stanowić rozwiązanie konkretnego problemu – nie ma być tylko niepotrzebnym wymysłem, ale raczej czymś potrzebnym, ułatwiającym życie.

Za pierwsze odkrycia z tej kategorii przyjmuje się narzędzia, które powstały już blisko dwa miliony lat temu.