Posted on: 27 marca 2018 Posted by: Filip Comments: 0
odchudzanie poznań

Stres jest jednym z największych wrogów ludzkiego organizmu, także w kwestii odchudzania. Wiele osób w nerwowych sytuacjach podjada, co bardzo szybko odbija się na ich sylwetce.

Stres może prowadzić także do chwilowych zmian w organizmie – spowalnia lub przyspiesza metabolizm. Jeżeli chcesz uniknąć skoków wagi i utrzymywać dobrą figurę staraj się w możliwie największym stopniu unikać stresów, każdego dnia znajdź za to dla siebie chociaż kilkanaście minut na relaks.

Jeżeli będziesz odprężona i spokojna twój organizm także taki będzie – dzięki temu przestaniesz myśleć o podjadaniu słodyczy czy słonych przekąsek. Staraj się także prowadzić regularny tryb życia – wstawaj i kładź się spać codziennie o podobnych godzinach, by funkcjonować w podobnym rytmie każdego dnia.

Tak prowadzony zdrowy tryb życia poprawi nie tylko twoje samopoczucie, ale także pomoże w utrzymaniu właściwego poziomu metabolizmu i zdrowej sylwetki. Wypoczęty i zdrowy organizm nie domaga się nagłych i dużych dawek cukru, a co za tym idzie nie będzie jego nadmiaru, w postaci tłuszczu, odkładał w organizmie.