Posted on: 27 sierpnia 2018 Posted by: Filip Comments: 0
www.beskidwyspowy.eu

Współcześnie coraz bardziej popularne staje się świadome rezygnowanie z posiadania telewizora. W dobie Internetu, korzystanie z niego coraz częściej wydaje nam się całkowicie zbędne, a w niektórych przypadkach nawet nieco nużące. Pomimo to nie sposób odmówić odbiornikowi telewizyjnego tytułu jednego z najbardziej znaczących odkryć w dziejach ludzkości.

Produkcja telewizorów rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii, w 1928 roku. Również w tym właśnie roku miało miejsce pierwsze przekazanie międzykontynentalnego obrazu telewizyjnego – z Londynu do Nowego Jorku. Za wynalazcę pierwszego telewizora uznaje się Szkota, Johna Loige Bairda.

Stworzył on zarówno pierwszy odbiornik monochromatyczny, jak i pierwszy system telewizji kolorowej. Można więc śmiało nazywać go „ojcem telewizji”. Dzisiaj można łatwo zauważyć, że producenci telewizorów prześcigają się w kolejnych pomysłach.

Na rynek trafiają ekrany o coraz większym przekroju, ukazujące obraz w coraz to lepszej jakości. Trudno jednak wyobrazić sobie, by któryś z tych wynalazków robił na odbiorcach równie silne wrażenie, co pierwsze, z dzisiejszego punktu widzenia kompletnie niedoskonałe telewizory jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

naszepsy.com.pl