Posted on: 2 września 2018 Posted by: Filip Comments: 0
Wideodomofony Hikvision

Przeznaczeniem mikrofonu jest przede wszystkim zwielokrotnienie lub przekazywanie dźwięku. Pojęcie to jest jednak dość pojemne – może stanowić zarówno przedmiot, który zobaczymy na koncercie w rękach artysty-muzyka, jak i ten, który wykorzystujemy na co dzień do rozmawiania za pomocą internetowych komunikatorów. Warto wiedzieć, jak daleko sięga historia mikrofonu i w jaki sposób ewoluował on na przestrzeni lat.

Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak słowo mikrofon funkcjonuje już od końca siedemnastego wieku. Wtedy jednak wykorzystywano je do opisywania powszechnie wykorzystywanego przedmiotu, służącego do zwiększania głośności dźwięku, czyli… trąbki przystawianej do ucha. Może to wydawać się całkiem zabawne z perspektywy osoby, która miała już okazję spotkać się z mikrofonami w obecnym kształcie.

Pierwszy z tych przedmiotów, który bardziej przypominał znane współcześnie mikrofony, został skonstruowany przez Charlesa Wheatstone’a w 1872 roku. Z kolei w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku pojawiły się pierwsze mikrofony kwasowe. Za sprawą Graya i Bella przysłużyły się one również rozwojowi początków telefonii.