Posted on: 14 sierpnia 2018 Posted by: Filip Comments: 0
www.wezel-strykow.pl

Na przestrzeni wieków powstało wiele wynalazków, które można uznać za przełomowe. Przypisuje się im niesamowity wpływ na dalszy rozwój ludzkości.

Jednym z takich właśnie istotnych odkryć określa się wynalezienie druku. To wydarzenie datuje się na 1450 rok, a wszelkie zasługi z nim związane, przypisuje się Johannesowi Gutenbergowi.

To właśnie on opracował innowacyjny w ówczesnych czasach sposób konstruowania oraz składania czcionek. Początkowo surowcem, z którego korzystał było drewno.

Po pewnym czasie jednak zastąpił wykonane z tego materiału czcionki trwalszymi, metalowymi. Do ich wytwarzania używał specjalnego aparatu, za pomocą którego je odlewał.

Warto wiedzieć, że sprzęt wykorzystywany do odlewów również powstał z pomysłu Gutenberga. Z czasem stworzył również własny projekt prasy drukarskiej.

Współcześnie niemal nie sposób wyobrazić sobie życia bez możliwości korzystania z ruchomych czcionek. Ten właśnie wynalazek można uznać za początek prasy w takiej formie, w jakiej znamy ją współcześnie.

Odkrycie Gutenberga miały ogromny, korzystny wpływ na oblicze wielu dziedzin życia, w tym między innymi kultury i sztuki.

www.toyactiv.pl