Posted on: 17 czerwca 2019 Posted by: Filip Comments: 0
https://www.kei.pl/

Dawniej wiele przedsiębiorstw korzystało na co dzień z pirackiego oprogramowania i nikt ich za to nie karał. Mało tego, nielegalne oprogramowanie znaleźć można było nawet na komputerach będących własnością państwowych instytucji. W dzisiejszych czasach sytuacja znacznie się zmieniła, ponieważ wzrosły kary za takie przewinienia, a i kontrole bywają skuteczniejsze niż kiedyś.

Dlatego też rozsądni właściciele przedsiębiorstw nie podejmują ryzyka i starają się korzystać wyłącznie z oryginalnych programów. Ogólnie rzecz biorąc, zasoby IT są dość drogie, a specjalistyczne programy szczególnie. W wielu przypadkach takie narzędzia są jednak niezbędne dla realizacji konkretnych projektów bądź też do prawidłowego funkcjonowania firmy.

Warto mieć na uwadze, że chcąc legalnie uzyskać do nich dostęp, niekoniecznie trzeba wykupywać licencje u producenta. Istnieje sposób na dotarcie do nich po zdecydowanie niższych lub też rozłożonych w czasie kosztach. Oczywiście, mowa jest tutaj o chmurze obliczeniowej.

Dzięki chmurze obliczeniowej zasoby IT są szerzej dostępne. Firma świadcząca tego typu usługi, w zamian za określoną opłatę, może dać nam dostęp do swojego serwera, a my możemy przechowywać tam dane, korzystać z określonych aplikacji czy też z mocy obliczeniowej, której nie daje nam sprzęt firmowy. Taki wariant potrafi być bardzo opłacalny, o czym świadczą wyliczenia ekonomiczne.

Dlatego też coraz więcej przedsiębiorstw korzysta z chmury obliczeniowej i często bardzo dobrze na tym wychodzi.

www.projektowanie-architektury.pl