Posted on: 20 kwietnia 2018 Posted by: Filip Comments: 0
http://kwarcowespieki.pl/nowe/do-jakich-pomieszczen-najlepiej-nadaja-sie-spieki-kwarcowe/

Przemysł środków transportu to przede wszystkim w Polsce przemysł taboru kolejowego, stoczniowy, lotniczy oraz samochodowy. Do największych ośrodków przemysłu stoczniowego należą miasta nadmorskie, gdzie funkcjonują duże stocznie.

Są nimi Gdańsk oraz Gdynia, a także w mniejszym stopniu Ustka i Szczecin. W przypadku przemysłu kolejowego, tabor produkuje się również w głównej mierze w dużych ośrodkach miejskich, jakimi są Wrocław, Poznań, Zielona Góra, a także w nieco mniejszych jak Ostrów Wielkopolski, Chrzanów, Zielona Góra i Chorzów.

Zarówno jedna, jak i druga branża w tej chwili znajduje się w sporym odwrocie, przeżywając kryzys. W nieco lepszej kondycji znajduje się w dzisiejszych realiach przemysł samochodowy.

Znaczne sukcesy odnotował sektor samochodów osobowych, zwłaszcza dzięki inwestycjom inwestorów zagranicznych takich jak Fiat i Opel. Obydwa należą do koncernu General Motors.

Dzięki tym inwestycjom, dziś głównymi ośrodkami przemysłu samochodowego pozostają Tychy i Bielsko-Biała z koncernem Fiat Auto Poland, a ponadto Warszawa oraz Gliwice z fabryką Opla. Gorsze wyniki odnotowują obecnie producenci samochodów ciężarowych i autobusów, choć i tu nadal możemy mówić o dość silnej pozycji takich fabryk jak te w Jelczu, Wrocławiu, Poznaniu, Sanoku, czy w Słupsku.

Spory problem przeżywa polski przemysł lotniczy oraz ciągników, z Mielcem, Rzeszowem, Świdnikiem, czy Krotoszynem na czele.