Posted on: 5 stycznia 2018 Posted by: Filip Comments: 0

Rejkiawik, stolica Islandii, jest jednym z najbardziej wysuniętych na północ miast tego kraju. Planując pobyt na wyspie, nie można go ominąć.

Na odwiedzenie Rejkiawiku każdy moment jest dobry. Można się tam wybrać latem, kiedy temperatury są nieco wyższe, ale jeśli marzy nam się zobaczyć zorzę polarna, to najlepszym okresem będzie oczywiście czas zimowy.

Po zwiedzeniu Rejkiawiku warto wybrać się na południe, by zobaczyć dzieła stworzone przez naturę, z którymi przegrywa każde jedno dzieło sztuki wychodzące spod ręki człowieka. Islandia pełna jest miejsc, które urzekają bajkową scenerią i głęboko zapadają w pamięć.

Przykładem są barwne i bogate w niezwykłą roślinność góry w regionu Landmannalaugar. Występują tam niezwykłe formy geologiczne oraz jeden z bardziej znanych wulkanów wyspy – wulkan Hekla.

Do Landmannalaugar najlepiej wybierać się w okresie od czerwca do końca września i dotrzeć tam trasą północną. Jeśli wybierzemy się w te rejony poza wspomnianym wyżej terminem, trasa może być już zamknięta.

Zaleca się, by do podróży po górach rejonu Landmannalaugar wybrać auto z napędem na cztery koła.

www.elpueblo.com.pl/kursy-i-cennik/dla-dzieci