Posted on: 15 kwietnia 2018 Posted by: Filip Comments: 0
wózki widłowe lpg hyundai części bity do wkretarki

Mówiąc o Górnośląskim Zagłębiu Węglowym, zwykle na myśl przywodzony jest swoisty trójkąt miejski: Tarnowskie Góry, Skawina oraz czeski Nowy Jicin. Jedna piąta tego obszaru to zalegający na tym terenie węgiel kamienny, który znajduje się po czeskiej stronie granicy.

Choć na terenie tym znajdują się olbrzymie jeszcze i niewykorzystane zasoby węgla kamiennego, eksploatacja ich nie ma szans być zrealizowana. Wynika to z faktu, iż spora część pokładów węgla znajduje się na terenach zabudowanych, co wiązałoby się z olbrzymimi szkodami górniczymi.

Inne z uwagi właśnie na owe szkody górnicze, już zostały wyłączone z eksploatacji. Górnośląskie Zagłębie Węglowe jest terenem o dobrych warunkach wydobycia.

Sprzyjają mu grube pokłady, duża miąższość (około 2 m) oraz brak większych zaburzeń tektonicznych. Wydobyciu sprzyja dodatkowo odpowiednia ilość wody oraz gazów, która nie powoduje problemów wydobywczych.

Zauważalne mankamenty to z drugiej strony wzrost temperatury oraz dość wyraźne zapadanie się pokładów węgla. Dostępny tu typ węgla bardzo dobrze nadaje się do spalania w celach energetycznych oraz do przeróbki chemicznej.