Posted on: 9 kwietnia 2018 Posted by: Filip Comments: 0
hydrogenerator termet

Gdański Okręg Przemysłowy zlokalizowany jest wokół Trójmiasta i całej aglomeracji gdańskiej. To rejon, który położony jest nad Morzem Bałtyckim, przez co podstawą rozwoju tego właśnie okręgu stała się gospodarka morska. Tym samym rozwinął się tu w głównej mierze przemysł stoczniowy ze Stocznią Gdańską, a ponadto elektrotechniczny i spożywczy oraz petrochemiczny.

Znaczną rolę w Gdańskim Okręgu Przemysłowym odgrywają miasta Gdańsk oraz Gdynia. Ważnymi ośrodkami są jednocześnie Puck, Władysławowo, Żarnowiec, czy Małe Trójmiasto. Co istotne, Gdański Okręg Przemysłowy to jedyny nad morzem ważny okręg przemysłowy, który posiada swój specyficzny i bardzo wyjątkowy charakter.

Rozwinęły się tu przede wszystkim przemysł elektromaszynowy, spożywczy, drzewny i meblarski, energetyczny oraz chemiczny. Faktem wymagającym podkreślenia jest ten, iż Gdański Okręg Przemysłowy jest jedynym istniejącym w Polsce okręgiem, który zajmuje się produkcją oraz remontowaniem statków oraz okrętów. Sam przemysł okrętowy z resztą sięga tradycjami aż do średniowiecza.

www.workuta.pl