Posted on: 23 marca 2018 Posted by: Filip Comments: 0
https://www.atelia.pl/lokal-na-komunie

Będąc w okolicach Mielna nie jesteśmy skazani na pobyt w tej miejscowości. Także Unieście nie stanowi jedynej alternatywy. Bardzo ciekawą opcją jest pobyt w Sarbinowie.

To również letniskowa wieś znajdująca się w Gminie Mielno, od jej „stolicy” oddalona o zaledwie 7 kilometrów. Tam również można spotkać wielu Wielkopolan, głównie tych, którym znudziły się mieleńskie klimaty. To raczej spokojna wieś, o bardziej rodzinnym profilu.

Zwykle nie odbywają się tam głośne imprezy, ponieważ młodzież wybiera inne miejsca pobytu. Pod względem turystycznym mieścina ma jednak kilka ciekawych rzeczy do zaoferowania. Sarbinowska plaża jest bardzo ładna.

Wydzielono z niej nawet specjalne strzeżone kąpielisko o długości 100 metrów, które funkcjonuje pod nazwą „Sarbinowo 213”. Od kilku lat posiada ono specjalny certyfikat Unii Europejskiej stwierdzający odpowiednie wymogi jakościowe wody. Siłą rzeczy jest to optymalne miejsce dla tych, którzy lubią się wykąpać w Bałtyku bez narażania się na kontakt z nieczystościami i choroby skórne.

Wejście na tę część plaży zlokalizowane jest obok miejscowego kościoła. Ów Kościół to kolejny charakterystyczny punkt i przy tym niewątpliwa atrakcja turystyczna wsi. Świątynię wzniesiono w 1856 roku.

Posiada ona wysoką wieżę zbudowaną na planie ośmiokąta. Wewnątrz znajdują się witraże. Na uwagę zasługują stacje Drogi Krzyżowej namalowane przez cenionego artystę Jerzego Nowosielskiego.

Ponadto we wsi cieszy oko zabytkowa chałupa rybacka z 1804 roku, ze ścianami konstrukcji szachulcowej.

www.3--3.org