Posted on: 16 lutego 2018 Posted by: Filip Comments: 0
www.baittech.pl

Niewątpliwą atrakcją, zarówno dla małych, jak i dla dużych turystów jest zlokalizowany w odległości około 30 km od Paryża Disneyland Park. Rocznie odwiedzany jest przez około 10,5 miliona osób, co sprawia, że jest szóstym najchętniej odwiedzanym parkiem rozrywki na świecie. Bajkowy świat i liczne, związane z nim atrakcje, zdecydowanie najbardziej przypadną do gustu dzieciom, jednak i dorośli bez wątpienia znajdą w nim coś dla siebie. Disneyland Park zlokalizowany jest na 56 ha powierzchni, a na jego terenie znajduje się aż pięć krain tematycznych: Frontierland, Fantasyland, Discoveryland, Adventureland, Main Street U.S.

A. Zwiedzanie rozpoczynamy od Main Street, czyli repliki ulicy amerykańskiego miasteczka z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie na tej ulicy odbywają się słynne parady postaci z kreskówek Disneya. Przy głównej Alei znajdują się sklepiki z pamiątkami oraz liczne restauracje, stanowiące bazę gastronomiczną bajkowej krainy. Podróż po parku możemy odbywać piętrowym autobusem, tramwajem konnym lub parową lokomotywą.

Podróżując wzdłuż Main Street dotrzemy do Placu Centralnego, przy którym zlokalizowany jest zamek Śpiącej Królewny i Jaskinia Smoka, a także wejścia do innych parków tematycznych.

Lokal na wesele Lublin