Posted on: 8 czerwca 2019 Posted by: Filip Comments: 0
staż IT domeny eu

Żyjemy w świecie, w którym praktycznie każda firma korzysta z komputerów. Dla niektórych przedsiębiorstw zasoby IT stanowią podstawę działalności, a bez nich trudno by im było normalnie funkcjonować. Nie zawsze jednak zakupienie sprzętu o określonej mocy obliczeniowej czy też licencji na oryginalne oprogramowanie (korzystanie z pirackich programów jest surowo zabronione i karane) jest dla danego podmiotu opłacalne, chociaż pozwoliłoby mu wypracować lepszy zysk czy też pracować bardziej wydajnie.

W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usługi określanej mianem chmury obliczeniowej. Chmura obliczeniowa jest dość trudna do zdefiniowania. Ogólnie rzecz biorąc, chodzi tutaj o usługę, której podstawą jest udostępnienie określonych zasobów IT jednej firmie przez drugą.

Usługodawca daje usługobiorcy dostęp do swojego serwera w takim zakresie, w jakim ten wykazuje zapotrzebowanie (dostęp do określonych aplikacji, mocy obliczeniowej czy też miejsca na serwerze). W zamian usługobiorca uiszcza odpowiednią opłatę. Chmura obliczeniowa pozwala na minimalizowanie kosztów lub też rozłożenie ich w czasie.

Czasami określone zasoby IT są przedsiębiorstwu potrzebne tylko na pewien okres lub też w niewielkim zakresie. Wówczas nie ma sensu inwestowania w nie, skoro można je tylko „wypożyczyć”. Takie rozwiązanie może być korzystne właściwie dla wszystkich rodzajów firm, zarówno tych niewielkich, jak i całkiem sporych.

Nie ma się więc czemu dziwić, że chmura obliczeniowa jest coraz popularniejsza.

nawigacja.mapy-navi.com.pl